Bindics Gábor edző beszámolója:

Kecskeméti KA Gepárdok – Kecskeméti KA Jégtörő Mátyás 26:51 (2:9, 10:16, 8:14, 6:12)

A duplázó Jégtörő ellen sikerült a csapatnak stabil védekezést produkálni végig, ami előremutató, de egyes játékosokkal nem tudtuk felvenni a versenyt. Ennek ellenére lehetett volna szoros meccs, ha a kimaradt ziccereinknek a felét bedobjuk.

Bajai Bácska – Kecskeméti KA Gepárdok 53:54 (10:11, 13:15, 15:11, 15:17)

Nagy küzdelemben sikerült legyőzni a bajai fiúkat. Azt tudjuk, hogy ők az utolsó pillanatban sem adják fel, még reménytelennek tűnő helyzetből is vissza jönnek a mérkőzésbe. Most mi fáradtunk el hamarabb. Az utolsó negyedben 2 játékosunk is kipontozódott, ami mutatja, hogy védekezésben igyekeztünk. Hamar megvolt a 4 csapathibánk és sok büntetőt dobhattak a bajaiak. Szerencsére jó embereket faultoltunk, mert egy 0/6-os büntető sorozat után nem tudtak ellépni tőlünk, így 4 perccel a vége előtt, 3 pont volt a bajai előny. Móricz és Samu kosaraival 49:49 az állás, bő 1 perccel a vége előtt. Megint faultoltunk és a kritikus pillanatokban ezúttal 2/2 büntetőt tudott érvényesíteni az ellenfél. Kevesebb, mint egy percnél Áron hozta vissza egálra az eredményt. Az ellenfél újabb kosarára pedig Móricz válaszolt egy eszméletlen bravúr kosárral. A hosszabbítást Áron kiharcolt faultjának köszönhetjük, hogy megúsztuk, miután 1/2 büntetőt helyezett el az ellenfél kosarában.

Ezen a mérkőzésen az extra kosarainknak köszönhetjük a győzelmet. Örülök, hogy a csapat ilyet is tud, de edzőként az idő előtti megöregedésem elkerülésére jobban örülnék, ha a biztos helyzeteket hoztuk volna és hamarabb eldőlt volna ez a meccs.

Gratulálok az ellenfeleknek és persze a Gepárdoknak az “A” csoportban maradásért!

U12 fordul további eredményei:

KECSKEMÉTI KA VILLÁMOK – KECSKEMÉTI KA JIMMY  20-55

(6-14; 9-17; 4-13; 1-11;)

BIBOK ZS.(14), NÉMETH Z.(11), PÖLÖS M.(7), KOVÁCS L.(5), BRASSAI Z.(5), BÁNHEGYI B. (4), ERDŐS R.(4), BOZORÁDI E.(2), DEÁK D.(2), HAJKÓ B.(1)

KECSKEMÉTI KA JIMMY – KECSKEMÉTI KA JÉGTÖRŐ MATYI  59-42

(10-3; 24-12; 16-9; 9-18)

BÁNHEGYI B.(17), ERDŐS R.(11), BIBOK ZS.(8), KOVÁCS L.(6), BOZORÁDI E.(5), BRASSAI Z.(4), SZAKONYI M.(2), PÖLÖS M.(2), HAJKÓ B.(2), HORVÁTH M.(1), NÉMETH Z.(1),

Az U12 alapszakasz harmadik fordulójában csapatunk a Gyermek bajnokság 7. régió E csoportjából kiharcolta a feljutást az D csoportba. Mindkét mérkőzésen kisebb hullámvölgyekkel tarkítva, de végig vezetve nyertünk. Következő fordulóban cél a C csoport!