A Kosárlabda Akadémia tizedik szezonja kezdődik

Megtiszteltetés számunkra, hogy az Kosárlabda Akadémia 10. jubileumi évnyitójának és az Olimpiai Lángfutás 50. évfordulójának egyszerre lehetünk házigazdái – mondta Ivkovicné Béres Tímea, a Mercedes-Benz Gyár Nemzeti Kosárlabda Akadémia vezetője szombaton az évnyitón, amelyen az 50 évvel korábban, a müncheni olimpiára futó láng kecskeméti áthaladását is ünnepelték.

A köszöntőt dr. Homoki Tamás, sportot felügyelő alpolgármester mondta. A jubileumi ünnepségen megjelent dr. Szeberényi Gyula Tamás országgyűlési képviselő; Dr. Bukta Zsuzsanna, a Magyar Olimpiai Akadémia elnöke, Győr Béla, a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkára, Schvéder Péter, a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár présüzemének a vezetője, Sörös Jenő, a KTE Kosárlabda Klub Kft. ügyvezetője, Tóth Viktor, a Kecskeméti Kosárlabda Club elnöke, Csorvásiné Farkas Anna és Mikulás Ferenc, a Társadalmi Tanácsadó Testület tagjai.

Ivkovicné Béres Tímea hangsúlyozta: Büszkék vagyunk az elmúlt időszakra, büszkék vagyunk arra, hogy az Akadémia neve mára komoly minőséget is jelent, minőséget, amely képviseli a kecskeméti sport jövőjét.

Szavai szerint jövőt nem lehet építeni a múlt hőseinek, a sport nagyjainak tisztelete, ismerete nélkül. A mai rendezvény ismét egy szép példája annak a pillanatnak, amikor az Akadémián a sport múltja, jelene és jövője összekapcsolódik, és együtt, egymást erősíti. A magasba törő láng egyszerre jelképezi a sport értékeit: a szenvedélyt, a hitet, a teljesítményt és a kitartást.

- De egyben a melegséget, az otthon melegét is. Azt gondolom, hogy itt Kecskeméten, a Sport Akadémia épületében otthonra lelt a sport és egy erős közösséget alkotunk együtt – fogalmazott az Akadémia alapítója.

Megnyitó beszédében kiemelte, hogy az Akadémia a sportolói létszámnövekedést követően az elmúlt években a minőség felé fordult. A minőséget jelenti a kialakított körülmények, sport és sporttudományos infrastruktúra, a felszerelések, de legfőképpen a szakmai munka színvonala és az eredmények, vagyis a kosárlabdázók teljesítménye.

Emlékeztetett arra, hogy az Akadémián a lassan tíz éve elkezdett munkával mára egy jól működő, sikeres nevelő rendszert építettek fel. Csapataik országos döntőkön képviselik Kecskemétet, tucatnyi válogatottat adnak a különböző korosztályos csapatokba, és immár több olyan profi/felnőtt kosárlabdázó játszik a magyar első osztályban, akik a kecskeméti akadémián nőttek fel.

A jubileumi évad bajnokságainak 32 csapattal- ebből 20 versenyző és 12 előkészítő iskolai csoport -, közel 600 gyermekkel és 50 szakemberrel indulhat neki a kecskeméti akadémia.

- A mindennapi fejlődésetek viszont ugyanolyan fontos nekünk, ezért szakedzők, erőnléti edzők, gyógytornászok, sport pszichológus, sportmasszőr, profi orvosi stáb, sporttudományi és technológia háttértámogatás, illetve nemzetközi kapcsolatok segítik a szakmai munkát, az edzéseiteket – mondta, utalva arra a háttérre, amely segíti a fiatalok edzéseit és a versenyzésüket.

Az eredmények bizonyítják az Akadémián folyó munkát. Az akadémia minden korosztályának a csapata az országos döntőbe jutott. Legfőbb minőségi siker viszont az, hogy a nemzeti korosztályos válogatottak keretébe 24 fő kapott meghívást, a megye válogatottakkal együtt 52 sportolóval büszkélkedhetnek.

A lányoknál az U16 EYOF válogatott keretbe kapott meghívást Tózer Nemes Boglárka és Sinka-Pálinkás Szofi, akik bronzérmet szereztek az Ifjúsági Olimpián. A 2009-es válogatott kiválasztó program keretében kapott meghívást Bodnár Aliz, Szebellédi Emma, Lengyel Anna és Szűcs Viktória. 2010-es képző-kiválasztó programban Forray Patrícia, Váczi Kata, Kállai Boglárka és Takács Noémi vett részt.

A fiúknál az U20 válogatottban képviselte hazánkat Tóth Barna, U18 válogatott meghívót kapott Tóth Patrik, Kőházi Bence, Dobos Máté, valamint vezetőedzőként Váradi Kornél. 3x3 válogatottban Ladovszky János és Rácz Dávid szerepelt, az U16 válogatott keret tagja volt Szemerédi Levente és Mészáros Botond. U15 válogatón Lázár Levente szerepelt. 2008-as kiválasztó-képző táborban Asztalos Miklós, Gera Viktor, a 2009-es kiválasztó-képző táborban Csipak Gergő, Uhrin Mihály és Németh Zoltán szerepelt.

A felnőtt csapatok NBI/A mérkőzésein, illetve az U20 és NBI/B csapatok kereteiben is bemutatkozhattak az Akadémia tehetségei.

A KTE, KKC együttműködésében idén 11 fő kerülhetett fel az Akadémiáról, de még 10 fő már idén kettős játékengedéllyel ismerkedhet a felnőttek világával. A 2022 évi bajnokság NBI/A rájátszásában lila-fehér mezben pedig Tóth Barna, Ivkovic Milán, Velkey Géza, Tóth Balázs és Tóth Patrik is lehetőséget kapott.

A legeredményesebb fiú és lány csapatok díjazása mellett az Év Munkatársa díjat is átadták, amelyet Hegedűs Gergely kapott. Az indoklás szerint munkájával, lojalitásával, a munkahelye, a munkatársai és elsősorban a gyerekek iránti elkötelezettségével vívja ki magának a megtiszteltetést.

Az Akadémia azért is dolgozik, hogy játékosokat neveljen a felnőtt csapatok számára. Ettől a szezontól Tózer-Nemes Boglárka a Kecskeméti KC, Tóth Patrik a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét játékosa lesz.

- Köszönet jár a szülőknek, hogy bíznak bennünk és támogatják a sportolásotokat, köszönjük a tulajdonos önkormányzatnak a támogatást, a névadó szponzorunknak, a Mercedes-Benz gyárnak, hogy mellettünk állnak, az Akadémia kiemelt támogatójaként az MVM Zrt.-nek, akik plusz energiákat biztosítanak és természetesen minden Tao támogatóknak, hogy egy csapatban játszunk – mondta az Akadémia vezetője.

Az elismerések átadása után az Akadémia névadóját, a Mercedes-Benz Gyárat képviselő Schvéder Péter a már szokásos, a gyerekekkel közösen elvégzett labdafeldobással nyitotta meg a szezont.

Ebben az évben is a hagyományos akadémiai esküvel kezdték a szezont, amelyet a junior fiú csapat tagja, Dobos Máté olvasott fel.

 

További hírek

Tekintse meg többi híreinket
© 2013 - 2025 Kecskeméti Junior Sport Nonprofit Kft. - Minden jog fenntartva!
chevron-down