Nemzetközi tornán jártak az U13-as fiúk

Bindics Gábor edző beszámolója:

3 napos U13-as tornára kaptunk meghívást Olaszországba, ahol a mezőnyünkben velünk együtt 6 nemzet csapatai szerepeltek a második alkalommal megrendezett Stradivari Cup-on.

12 játékossal, Gyímesi Balázs edző kollégámmal, valamint szülőkkel és testvérekkel repültünk Ferihegyről Bergamoba. A milánói reptéren már várta a csapatot egy nagy busz, ami elszállított minket a híres hegedűkészítő Antonio Stradivari városába, Cremonába. Elfoglaltuk a szálláshelyünket a Hotel Continentalt, elfogyasztottuk a két fogásos vacsoránkat, majd még jutott idő lejárni azt és egyúttal szétnézni a városközpontban is az este.

Másnap kezdetét vette a torna.

Első csoportmeccsünket a későbbi torna győztes Ulm csapata ellen játszottuk. Ahhoz képest, hogy egy teljes korosztállyal tűntek nagyobbaknak és technikásabbaknak, tisztességgel helytálltunk. A mérkőzés első öt percében talán kicsit meg is leptük őket, 11:11 volt az eredmény, de aztán kijött a különbség, negyedenként rendre 20 ponttal erősebbek voltak. Megtudtuk, hogy már U12-esként az U14 bajnokságban pallérozódtak és komoly esélyeik vannak jövőre előkelő helyen végezniük a német bajnokságban.

ULM - Mercedes-KA U13

128-44 (32-13, 30-11, 32-10, 34-10)

Második csoportmeccsünket a görög Olympiacos csapat ellen végig szoros küzdelemben vesztettük el. 2 fizikálisan is kiemelkedő játékosuk ellen nem találtuk az ellenszert.

Olympacos - Mercedes-KA U13  80-73 (15-19, 25-15, 14-18, 26-21)

Az utolsó csoportmeccsünkön erőn felül produkáltunk a cremonai csapat ellen. Kiemelkedő egyéni teljesítményeink voltak, aminek köszönhetően 3 negyeden keresztül vezettünk, ám sajnos a végére ez sem volt elég.

Vanoli - MErcedes-KA U13  59-51 (15-21, 12-11, 20-14, 12-5)

Keresztjátékban a genovai csapat ellen mérkőztünk meg. Az ellenfélben 2 akcelerált, nem is igazán kiemelkedő tudású, de nagy gyorsaságú játékos eldöntötte a meccset. A helyzeteinket nem tudtuk megoldani, kijött a fáradtság is, viszont mindenki kapott játék lehetőséget.

My Basket Genova - MErcedes-KA U13  67-46 (17-8, 20-20, 7-5, 23-13)

7. helyért való játékban a franciaországi Nizza csapata ellen kerültünk össze. Ügyes színes bőrű játékosokból állt össze ellenfelünk gárdája. Mondhatni vérükben van a kosárlabda, de ők voltak az egyetlen csapat, akiktől magasabbak és erősebbek is voltunk, ami meghatározta a mérkőzés kimenetelét. Tőlünk mindenki felszabadult játékkal tette hozzá a magáét, ezzel győzelemmel zárva a rendkívül hangulatos cremonai Stradivari Cup-ot.

Mercedes-KA U13 - Nizza  69-46 (18-15, 21-6, 7-11, 23-14)

Köszönjük a szurkolói csapatnak a hangulatot és a támogatást! 😍 Az akadémiának pedig, hogy lehetővé tette ezt az utat, ami felejthetetlen élmény marad mindannyiunk számára! 🥰🙏